Śmigłowiec

Podlaska firma OPTIMA POLSKA dostarczy do kompleksu wojskowego w Latkowie k/Inowrocławia 8 pomp ciepła pozyskujących energię z wnętrza ziemi. – Podpisanie kontraktu to sukces, ponieważ konkurencja na rynku jest bardzo duża. Nasza oferta na urządzenia okazała się najkorzystniejsza tak z cenowego, jak i technologicznego punktu widzenia – ocenił właściciel OPTIMA POLSKA Paweł Wyszyński.

– Dzięki podpisanej umowie będziemy mogli wykorzystać nasze doświadczenie oraz potencjał na rynku odnawialnych źródeł energii dla potrzeb polskiej armii. Realizacja inwestycji pozwoli wojsku nie tylko zaoszczędzić pieniądze przeznaczane na energię, ale przyczyni się również do popularyzacji odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Dostarczone przez podlaską firmę urządzenia, pompy typu solanka/woda firmy Viessmann, będą ogrzewać/chłodzić kompleks wojskowy w Latkowie k/Inowrocławia wykorzystując bezpłatne – odnawialne ciepło skumulowane w gruncie. Gruntowe pompy ciepła są skutecznym rozwiązaniem gwarantującym efektywne ogrzewanie oraz oszczędności w porównaniu do konwencjonalnych urządzeń grzewczych. Swoją pozycję na rynku energooszczędnych instalacji grzewczych zdobyły ze względu na bardzo dobre parametry eksploatacyjne i niezależność od zmian temperatury zewnętrznej.

– Nasze urządzenia pomogą jednostce wojskowej zaoszczędzić koszty. Dzięki darmowej energii czerpanej z odnawialnego źródła – gruntu, będzie można ogrzać hangar, a tym samym zminimalizować w znacznym stopniu wydatki. Trudno wyobrazić sobie większą niezależność! – wyjaśnia Paweł Wyszyński.

Istniejąca od 16 lat podlaska firma OPTIMA POLSKA prowadzi działalność handlową i usługową na terenie całej Polski. Chcąc zaoferować swoim klientom najnowsze rozwiązania energetyczne przedsiębiorstwo prowadzi sprzedaż i montaż instalacji opartych na odnawialnych źródłach energii, m.in. pomp ciepła, kolektorów słonecznych, czy ogniw fotowoltaicznych. Firma wykonuje ponadto odwierty geotermalne do pomp ciepła nowatorską metodą GRD za pomocą własnej wiertnicy Geodrill 4R.

Hangar remontowy dla śmigłowców 1 Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych został oddany do użytku w maju 2014 roku. Na lotnisku użytkowanym przez 56 Bazę Lotniczą powstało zaplecze warsztatowo – magazynowe, pomieszczenia biurowe oraz hangar remontowy mieszczący jednocześnie do sześciu śmigłowców. Został on dostosowany do obsługi śmigłowców Mi-24, W-3 Sokół i Mi-2, a w przyszłości również nowych śmigłowców wielozadaniowych, które planuje zakupić MON.