Kolejna, już piąta Giełda Kooperacyjna w ramach Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland odbyła się w dniach 22-23 września 2015 roku. Organizatorem Giełdy był Ośrodek Enterprise Europe Network działający przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego.

Celem tego cyklicznego przedsięwzięcia jest ułatwienie firmom i instytucjom z szeroko pojętej branży energii odnawialnej nawiązywania relacji biznesowych. Zainteresowane podmioty zarejestrowały się wcześniej na dedykowanej do tego platformie, umieściły na niej krótkie opisy działalności oraz swoich oczekiwań, a następnie wybrały sobie na podstawie innych profili partnerów do rozmów. Spotkania odbyły się na stoisku Ośrodka EEN. Półgodzinne rozmowy stały się okazją do krótkiej wzajemnej prezentacji firm oraz wymiany danych kontaktowych.

Giełda cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zarejestrowało się 40 uczestników z 19 krajów. Odbyło się 35 spotkań, w tym 15 międzynarodowych. Województwo podlaskie reprezentowane było między innymi przez Północno-Wschodni Klaster Ekoenergetyczny, który dzięki udziałowi w spotkaniach nawiązał relacje z pokrewnymi instytucjami z Belgii i z Włoch. Wydarzenie wzbudziło również zainteresowanie zwiedzających targi, którzy obserwując przebieg rozmów, zadawali organizatorom wiele pytań na temat tej wciąż nie do końca rozpoznanej formy nawiązywania kontaktów biznesowych.